Jesteś tutaj

Strona główna

Dekoracje ścienne w motywach owocowego szaleństwa

Owoce, to jak się okazuje nie tylko źródła witamin, choć fakt ten jest oczywiście niezaprzeczalny. Owoce to również bardzo częsty motyw dekoracji ściennych i to nie tylko w pomieszczeniach kuchennych.

Warto zwrócić uwagę na to, że różne owoce budzą w nas przeróżne uczucia i emocje, więc można to wykorzystać ozdabiając ściany swojego mieszkania. Plakaty lub obrazy prezentujące na przykład truskawki lub poziomki nie tylko wzbudzają w nas apetyt, ale także przypominają nam okres lata, bo właśnie wtedy zaledwie przez miesiąc możemy zerwać samodzielnie uprawiane na działce truskawki.

Wspomnienie lata automatycznie sprawia, że wzrasta temperatura otoczenie i robi nam się nieco cieplej, więc motyw ten szczególnie polecany jest w okresie zimowym. Podobnie zresztą działają fototapety owoce egzotyczne – dzięki nim chociaż na chwilę myślami możemy przenieść się do kraju, gdzie okrągły rok można się opalać. 

Kolejnym przykładem są banany, które często kojarzą się z odrobiną pikanterii i erotyzmu. Może być to więc dobry pomysł na wystrój wnętrza sypialni, bo motyw ten wprowadzi w takim miejscu nieco erotyczny klimat, choć może zaprezentowany w sposób groteskowy. Motywy owocowe mogą być także odzwierciedleniem zdrowego trybu życia prowadzonego przez mieszkańców. Większość osób zgodzi się jednak prawdopodobnie z tym, że tego typu dekoracje pasują najlepiej do takich pomieszczeń, które bezpośrednio kojarzą nam się z jedzeniem. Będzie to więc jadalnia oraz kuchnia, gdzie naklejki ścienne w postaci winogrona, arbuza czy czereśni wprowadzą odpowiedni klimat. Ponadto, dekoracje ścienne stosowane są nie tylko w mieszkaniach prywatnych – w ten sposób w restauracjach, barach czy knajpach, w których można zjeść, na ścianach często pojawiają się takie ozdoby. Nie ma bowiem lepszego motywu, który tak idealnie oddawałby ideę tego typu miejsc.

Motyw owoców często prezentują również fototapety w postaci martwej natury. Był to bowiem temat, zresztą nadal jest, chętnie podejmowany przez malarzy. Zazwyczaj malowano owoce w misie lub koszu i jest to niezaprzeczalny dowód na to, że nawet ze zwykłego jabłka można uczynić prawdziwą sztukę. Jak więc widać, wnętrze kuchni czy lokali gastronomicznych nie musi być wcale nudne. Odrobina kreatywności wystarczy, aby takie miejsca uczynić oryginalnymi, a jednocześnie wciąż ciekawymi w swej prostocie.