Jesteś tutaj

Strona główna

Domek w górach, czy może... góry w domu?

Tam dom twój gdzie serce twoje – fraza ta jest bardzo dobrze znana chyba każdemu z nas. Czasem jednak nabiera zupełnie nowego znaczenia i przychodzi nam stawiać czoła sytuacji, w której serce rzeczywiście tęskni za domem, nawet jeśli posiadamy swój własny lokal mieszkalny.

Wystarczy tylko pomyśleć o milionach rodaków, którzy opuścili Ojczyznę w poszukiwaniu lepszego jutra, lepszych warunków do życia, jednak pieniądze nie dają im pełni szczęścia, ponieważ sporą jego część skutecznie odbiera tęsknota za ziemią naszych ojców i dziadków. Podobnie sytuacja ma się, jeśli chodzi o skrajnie zapalonych miłośników określonych krajobrazów. Ktoś, kto kocha morze, jednak mieszka na południu Polski będzie z utęsknieniem czekał będzie na wakacje, by znów beztrosko zanurzyć się w nieprzebranej, błękitnej toni. I odwrotnie – ktoś, kto ponad wszystko kocha góry, klimat tam panujący i spacery po górskich szlakach, będzie żył tak naprawdę od wyjazdu do wyjazdu, przebierając nogami z niecierpliwości, nie mogąc się doczekać zdobycia kolejnego szczytu.

Wspaniałym rozwiązaniem dla tych ostatnich wydaje się być urządzenie wnętrza mieszkania, a konkretnie jego ścian, za pomocą fototapet oraz naklejek ściennych przedstawiających góry oraz szeroko pojęte motywy górskie. Jak już przed chwilą wspomniano, są one świetnym rozwiązaniem dla miłośników gór, jednak nie są skierowane wyłącznie do nich. Plakaty, czy obrazy przedstawiające góry mogą bowiem sprawić nie lada przyjemność także zapalonym narciarzom, czy miłośnikom jednej deski. Mogą one bowiem przypominać wspaniałą walkę ze stokiem, czy zjazd, który najbardziej utkwił nam w pamięci. Wielką ich zaletą jest także mnogość różnych możliwych zastosowań.

Fototapety górskie można bowiem zastosować właściwie w każdym z domowych pomieszczeń i w każdym z nich ściany zawierające motyw górski będą się komponować bardzo dobrze z ogólnym klimatem miejsca. Jak wiadomo, w żaden sposób nie powinny one kolidować z ogólnym wystrojem w pokojach poszczególnych członków rodziny, czyli tzw. sypialniach. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że równie dobrze możemy umieścić fototapetę przedstawiającą góry w toalecie, łazience, czy kuchni i także nie powinna ona razić w oczy niedopasowaniem, bo to dopasowanie najzwyczajniej w świecie nie powinno zaistnieć. Dlatego warto szczególną uwagę poświęcić dekoracjom ściennym zawierającym motyw górski.