Jesteś tutaj

Strona główna

Każdy może mieć w domu ZOO z prawdziwego zdarzenia

ZOO niekoniecznie oznaczać musi odległy ogród, w którym zwierzęta z niemalże każdego zakątku świata spacerują po wybiegach, a aby do niego wejść należy najpierw zakupić bilet wstępu.

Tak naprawdę, każdy z nas może posiadać taki ogród zoologiczny we własnym domu czy też mieszkaniu, a ściślej mówiąc – może ozdobić ściany swojego lokum mieszkalnego takimi właśnie zwierzęcymi motywami. Przede wszystkim, swą uwagę należałoby w tym wypadku zwrócić ku dzieciom, które przecież uwielbiają zwierzęta. Dzieci nie boją się nawet najgroźniejszych zwierząt, takich jak lew czy tygrys, dlatego też fototapety z takimi motywami idealnie pasowałyby do ich pokoju. W dodatku sprawiłyby, że dzieci będą chętniej spędzać czas w swoich pokojach, bo wystrój wnętrza będzie idealnie odzwierciedlał to, co im w duszy gra.

Obrazy na płótnie przedstawiające na przykład dzikie koty wprowadzają do danego pomieszczenia nutkę tajemniczości oraz drapieżności, co może być dobrym rozwiązaniem jeśli chodzi o wystrój wnętrza sypialni. Dzikie koty to również tajemnica, więc zestawienie takie będzie z pomieszczeniem sypialni niemalże idealne. Warto wiedzieć, ze zwierzęta niosą ze sobą przeróżne symbole, o których także należy pomyśleć decydując się na tego typu dekoracje ścienne. Tym sposobem słoń kojarzy się nam na przykład z wiernością, a jest to wartość nadrzędna w każdej rodzinie, więc plakat z wizerunkiem takiego zwierzęcia na pewno będzie na miejscu. Ptaki to przecież także zwierzęta oraz częsty motyw naklejek ściennych. Z czym z kolei one nam się kojarzą? Abstrahując już od ptaków przedstawionych w filmie Hitchcocka, przede wszystkim kojarzą się nam z wolnością i przeogromną swobodą. Często mawiamy, że można być wolnym, jak ptak. Dzięki takim dekoracjom możemy poczuć się bardziej niezależni. Podobnie zresztą sytuacja ma się jeżeli chodzi o konie. Konie zaprezentowane w galopie odzwierciedlają wolność i brak jakichkolwiek ograniczeń. Bardzo częstym motywem są również psy, które uchodzą przecież za najlepszych przyjaciół człowieka. Psy są wierne i bardzo przyjazne, więc na pewno ocieplą każde wnętrze. Zwierzęta raczej wszystkim ludziom kojarzą się pozytywnie, a wszyscy chcemy przecież, aby w naszych mieszkaniach było miło i przytulnie. Nic więc dziwnego, że zwierzęta są tak częstymi motywami ściennych dekoracji, które zresztą cieszą się niesamowitą popularnością.