Jesteś tutaj

Strona główna

Mieszkanie w starym stylu równa się mieszkanie eleganckie

Każdy z nas chciałby, aby jego mieszkanie czy dom były jak najbardziej odpowiadające naszym preferencjom. Chodzi tu przede wszystkim o rozmiary, ilość pomieszczeń oraz standard mieszkania, ale także o to, by było ono utrzymane w odpowiednim klimacie.

Pożądany klimat uzależniony jest oczywiście w największym stopniu od mieszkańców, bo przecież gustów jest tyle, ilu jest ich posiadaczy, dlatego jeden może chcieć, aby jego mieszkanie było urządzone w stylu iście amerykańskim, a drugi z kolei może preferować absolutną surowość. Są jednak pewne kanony, pewne wzorce wybierane przez zdecydowanie największą część ludzkości, a na ich czele znajduje się urządzanie ścian mieszkania w tak zwanym „starym stylu”.

Poprzez stary styl rozumie się tu przede wszystkim czarno-białe zdjęcia oraz motywy w stylu retro. Jest to metoda o tyle wygodna, że jak wiadomo czerń oraz biel są kolorami, które pasują niemal do wszystkiego, dlatego umieszczenie połączenia tych właśnie barw na fototapetach daje nam połączenie zdecydowanie bardzo bezpieczne. Bardzo często na takich tematycznych fototapetach oraz naklejkach ściennych znajdują się także motywy kawiarniane, gdyż jak powszechnie wiadomo w starym, dawnym kinie bardzo częstym motywem było spotkanie głównych bohaterów w kawiarni właśnie, w której to przy filiżance czarnego napoju omawiane były najistotniejsze dla dalszych losów fabuły kwestie.

Skoro już przy starym kinie jesteśmy, to warto tez wspomnieć, że bardzo popularnym trendem jest umieszczanie na ścianach, czy to fototapet, czy plakatów z dawnymi gwiazdami kina, czy to czarno-białego, czy – sięgając jeszcze głębiej – nawet niemego. Któż z nas nie chciałby choć przez chwilę poczuć się jak w Casablance i to patrząc na ścianę własnego mieszkania? Wszystko to jest realne dzięki możliwościom jakie dają nam fototapety w starym stylu oraz naklejki ścienne. Warty podkreślenia jest również fakt, że sporą popularnością cieszą się także motywy ścienne wskazujące na fascynacje konkretną epoką w historii światowej kultury. Mogą to być lata dwudzieste, pięćdziesiąte, czy różowe lata siedemdziesiąte. Każdy ma bowiem własne wspomnienia, do których uwielbia powracać. A jeśli pozwolimy mu je umieścić na ścianach domu czy mieszkania, to uczynią je one miejscem absolutnie wyjątkowym, a przecież każdy chciałby, by takim właśnie miejscem był jego dom, prawda?