Jesteś tutaj

Strona główna

Prawdziwa sztuka zawsze w cenie

Dzisiejszy świat ma wiele cech charakterystycznych, które czynią go zdecydowanie wyróżniającym się na tle innych epok. Jedną z takich cech, jest wszechobecny kapitalizm. Nie na darmo mówi się, że dziś wszystko jest na sprzedaż, jeśli tylko znajdzie się kupiec z odpowiednią ilością pieniędzy.

I choć nie każdy żyje w zgodzie z tą zasadą, to jednak coraz częściej kwestie finansowo wchodzą na pole takie, na których być ich nie powinno, a więc między innymi miłość, rodzina, czy sztuka. Ta ostatnia dziedzina ma też związek z kolejną cechą charakterystyczną czasów, w jakich przyszło nam żyć, a mianowicie niesamowicie wysokiego rozwoju technologicznego. Dzięki niemu możemy nie tylko wysłać człowieka na księżyc i porozmawiać twarzą w twarz z kimś, kto znajduje się na drugim końcu świata, ale daje nam on także o wiele większe możliwości na polu artystycznym właśnie. Dziś sztuka to już nie tylko obrazy, czy rzeźby, ale także filmy realizowane przy użyciu rozmaitych technik, grafika komputerowa, czy nawet fototapety sztuka. Odpowiednie przystrojenie ścian naszego lokalu mieszkalnego również jest bowiem nie lada sztuką. A jeśli chcemy, by o wystroju naszych ścian mówiono w kategoriach sztuki, to czym lepiej je przystroić, niż... sztuką właśnie? 

Któż z nas nie chciał by w jego domu znalazło się dzieło sztuki, najlepiej to z najwyższej półki, albo przynajmniej jego replika? Dziś zabieg ten możliwy jest dzięki takim technikom jak fototapety, czy naklejki ścienne, które mogą imitować repliki znanych dzieł, czy utrzymywać całe pomieszczenie w jednym, konkretnym, upatrzonym sobie przez nas stylu, jak na przykład popart.

W poczet sztuki możemy także zaliczyć obrazy i plakaty przedstawiające motywy znane z kanonów sztuki na przestrzeni lat, a także przeróżne pejzaże i krajobrazy. Jednak jedną z najważniejszych kwestii, o których zawsze bezwzględnie należy pamiętać jest to, by motyw, który wybierzemy pasował do miejsca, w którym chcemy go umieścić. Niewłaściwe połączenie może bowiem wywołać efekt zupełnie odwrotny do zamierzonego, czyli totalną katastrofę w obliczu której dojdziemy do wniosku, że lepiej byłoby, gdyby ściany pozostały zupełnie „gołe”. Dlatego pamiętajmy, że każdy wybór wzoru i motywu, szczególnie jeśli chodzi o fototapetę, ale także jeśli są to naklejki ścienne, obrazy, czy plakaty, powinien być wielokrotnie dogłębnie przemyślany zanim podejmiemy kroki w celu jego realizacji.