Jesteś tutaj

Strona główna

Przestrzeń kosmiczna zamknięta w kilku dekoracjach ściennych

Jeszcze kilkanaście lat temu najpopularniejszym kolorem, jaki większość ludzi kładła na ściany swego lokum mieszkalnego, była biel. Jest to bowiem kolor uniwersalny i niemalże wszystko do takiej barwy pasuje. Z czasem trendy wystroju wnętrz zaczęły jednak się zmieniać i dziś na ścianach naszych mieszkań można zobaczyć niemalże wszystkie kolory tęczy, a dodatkowo ozdabia się je dekoracjami z przeróżnymi motywami.

Wszystko to ma na celu sprawienie, aby każde mieszkanie było oryginalne i miało swój unikalny styl. Dosyć oryginalnymi motywami dekoracji ściennych, takich jak na przykład obrazy czy plakaty, są dziś motywy kosmiczne, czyli te związane z nieograniczoną i nikomu do końca nie znaną przestrzenią.

Motywy takie są doskonałym rozwiązaniem na przykład do pokoju dziecka, które jest fanem przestrzeni kosmicznej i związanych z nią wszelakiej maści ciał niebieskich. Rodzice, którzy zdecydują się na takie motywy o pokoju dziecięcego mogą mieć pewność, że ich pociecha będzie lubiła swój pokój i z przyjemnością będzie spędzała w nim czas. Będzie to bowiem otoczenie, które go fascynuje, a dodatkowo pokryje się z jego hobby. Wszystkim nam, dzieciom i dorosłym, przestrzeń kosmiczna kojarzy się z ogromem owianym nierozwikłaną dotąd tajemnicą. Ozdabiając ściany tego typu dekoracjami możemy więc pozbyć się różnego rodzaju ograniczeń, jakie nami władają i utonąć w głębi kosmosu.

Naklejki ścienne przedstawiające same ciała niebieskie, takie jak słońce, gwiazdy czy też planety mogą być w dodatku pokryte substancją fluorescencyjną, która sprawi, że dekoracje te będą przepięknie prezentować się w nocy. Motywy takie są niewątpliwie bardzo oryginalne, ale przecież o to nam chodzi, by nie podlegać schematom i stereotypom. Co więcej,  motyw prezentujący fototapety kosmos może również świetnie sprawdzić się w szkole, a zwłaszcza w tych salach, w których naucza się przedmiotów w jakiś sposób związanych z takimi dekoracjami, jak na przykład fizyka. Kto wie, być może dzięki takiemu otoczeniu dzieci chętniej uczęszczałyby na lekcje, a nawet zainteresowały się tym, bądź co bądź, trudnym przedmiotem? Warto zdawać sobie także sprawę z tego, że takie motywy powodują optyczne powiększenie danego pomieszczenia. Jeśli więc pokój dziecięcy wydaje nam się zbyt mały, to można go wizualnie powiększyć wykorzystując właśnie takie rozwiązanie.