Jesteś tutaj

Strona główna

Urządź mieszkanie – poczuj się jak w niebie

Czy zastanawialiście się Państwo, drodzy czytelnicy, kiedykolwiek nad tym, jaki jest najbardziej uniwersalny wzór, jaki możemy zamieścić na ścianach naszego domu? Wielu z was pewnie odpowie, że ludzie – to odpowiedź bliska prawdy, lecz co w przypadków tak zwanych socjopatów oraz osób aspołecznych, nie lubiących przebywać w otoczeniu innych ludzi? Kolejną odpowiedzią jaka się nasuwa, wydaje się być po prostu natura.

Jest to odpowiedź, którą jeśli byśmy komentowali używając nomenklatury z pewnej popularnej gry towarzyskiej, określilibyśmy jako „gorąco”. Jednak jest ona nieco zbyt ogólna. Co więc mamy na myśli? Otóż odpowiedź brzmi: Niebo! To samo, które wisi nad naszymi głowami od tysięcy lat i ciągle się nie zawaliło, to w które wpatrują się zakochani i do którego za wszelką cenę dotrzeć chcą ludzie wierzący. To samo niebo, na którym w dzień obserwujemy słońce, w nocy zaś księżyc w towarzystwie gwiazd – właśnie ono jest motywem najbardziej uniwersalnym. Dlaczegóż tak jest? Już spieszymy z wyjaśnieniami. Otóż fototapety niebo, jak nic innego na świecie, przybiera mnóstwo przeróżnych form, które – zawarte na fototapetach czy naklejkach ściennych – są w stanie zadowolić nawet największego spośród malkontentów. Ktoś, kto uwielbia piękną pogodę i krystalicznie czyste krajobrazy będzie usatysfakcjonowany każdego dnia widząc na swojej ścianie piękny pejzaż, przedstawiający nieskazitelnie czyste sklepienie niebieskie, które rozjaśnia wnętrze mieszkania. 

To samo sklepienie może jednak pokazywać także swoją szaleńczą i złowrogą naturę, czy to w formie burzy z piorunami, czy sztormu panującego na morzu. Również wielbiciele zjawisk tyle naturalnych, co pięknych i zapierających dech w piersiach znajdą na niebie coś dla siebie. Bowiem jak inaczej nazwać zorzę polarną, niż zdarzeniem pięknym i zapierającym dech w piersiach właśnie? Dla tych, którzy w domu szukają pocieszenia i ukojenia, świetnym pomysłem mogą być plakaty, czy obrazy przedstawiające słońce przebijające się zza chmur – czyli symbol nadchodzących zmian, polepszenia sytuacji. Jak więc widać na załączonych powyżej przykładach niebo daje nam nieograniczone możliwości, zapewne dlatego, że jest ono nieograniczone samo w sobie. I właśnie to niebo, jak nic innego łączy w sobie jasność i ciemność zarazem, odwieczną walkę dobra ze złem, a wszystko to za sprawą fascynujących sił natury tego świata.